Concertos de Santa Icía

do 18 ao 22 de novembro

MicroConcertos de Santa Icía

 

Luns 18 de novembro de 2019

Escola Municipal de Música de Santiago de Compostela

 

 

17:30h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

Teddy -Bear and Dollie, Fortunatov

Sofía Ben, violín

 

Hunter’s chorus, C. M. Weber

Rosa Quintela, violonchelo

 

I Mov. Sonata Op.38, B. Romberg

Xoana Lema, violonchelo

 

Sonata twn40:102, Telemann

Esther Pontevedra, frauta

Laura Murado, frauta

 

♫♫♫♫

 

18:30h MICROCONCERTOS  (Planta 1, MeM)

 

El Danubio Azul, J. Strauss

Gonzalo Saavedra, trombón

 

Greensleeves, Arr. Javier Marcó

Darío Vilariño, trombón

 

Tu Canción, Raúl Gómez

Mara García, acordeón

 

♫♫♫♫

 

19:15h MICROCONCERTOS  (Planta 1, MeM)

 

Jurassic Park,

Mateo Mosquera, trombón

 

Galop, Sorokin

Andrea Pena, violín

 

Pianista acompañante: Simona Kantcheva

                              Cayetana Vázquez

 

 

Profesorado participante:

 

Guillermo Alzugaray, violonchelo

Rocío Balboa, frauta

Loida Díaz, violín

Eva Pato, acordeón

Victor Collazo, trombón

Martes 19 de novembro de 2019

Escola Municipal de Música de Santiago de Compostela

 

 

17:30h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

Luz de luna, Stradivari

Polka, Stradivari

Lucía Vieito, violín

Carros de Fuego, Vangelis

Teo Bernardez, trombón

Xaquín Boquete, trombón

 

♫♫♫♫

 

18:30h MICROCONCERTOS (Hall)

 

French Folk Song, S. Suzuki

Lightly Row, Tradicional

Mª Jesús Dominguez, violonchelo

 

Preludio da Suite I, J.S. Bach

Alejandra Daponte, violonchelo

♫♫♫♫

 

19:30h MICROCONCERTOS (Hall)

 

I Mov. Sonata Do M, J. L. Duport

Marta Rodriguez, violonchelo

 

Fast Lane, K. & D. Blackwell

Lit off!, K. & D. Blackwell

Katie’s waltz, K. & D. Blackwell

Lois Iglesias, violonchelo

 

♫♫♫♫

 

 

Pianista acompañante: Cayetana Vázquez

 

 

Profesorado participante:

Victor Collazo, trombón

Guillermo Alzugaray, violonchelo

Loida Díaz, violín

Mércores 20 de novembro de 2019

Escola Municipal de Música de Santiago de Compostela

 

 

17:30h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

Marcha en Sol M, J.S. Bach

Carla Mosquera, violonchelo

I Mov. Concerto nº 5, F. Seitz

Oscar Mirás, violonchelo

Sonata en Do M, W.A. Mozart

Andrea Gómez, frauta

Arabesco n. 1, Debussy

Gabriel Otero, piano

 

♫♫♫♫

 

 

18:30h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

III Mov. Sonata nº 3 para dos cellos, F. Dotzauer

Lía Ferrer, violonchelo

Feed the birds, R. & B. Sherman

Alejandra Pereira, violonchelo

My Girl, The Tempations

Alba Gendra, baixo eléctrico

Marta Buenadicha, frauta

 

♫♫♫♫

 

 

Pianista acompañante: Simona Kantcheva

                              Cayetana Vázquez

 

 

Profesorado participante:

 

Guillermo Alzugaray, violonchelo

Rocío Balboa, frauta

Pilar López, contrabaixo

Xoves 21 de novembro de 2019

Escola Municipal de Música de Santiago de Compostela

 

 

17:30h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

Tu Canción, Raúl Gómez

Mara García, acordeón

 

My heart will go on, J. Horner

André Pontevedra, violonchelo

 

♫♫♫♫    

 

 

18:30h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

Rhythm fever, K. & D. Blackwell

Top Dancer,  K. & D. Blackwell

C string bogie,  K. & D. Blackwell

Alma Lamas, violonchelo

 

I Mov. Sonata Do M, J. L. Duport

Marta Rodriguez, violonchelo

 

I Mov. Sonata nº 1 para 2 cellos, F.Dotzauer

Ignacio Pedraza, violonchelo

 

♫♫♫♫        

 

 

19:45h MICROCONCERTOS (Planta 1, MeM)

 

Bohemia Rhapsody, F. Mercury

Ela González, violonchelo

Noela Nogueira, violonchelo

 

♫♫♫♫

 

 

Pianista acompañante: Simona Kantcheva

  • Facebook - Círculo Negro
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Negro Círculo
  • YouTube - Black Circle